Üretimde Engel Tanımayacaklar

2019-11-04

Samsun Engelli Kadınlar Derneği Başkanı Selma Gündoğdu, Üretime Engel Yok Projesi ile engelli kadınların yeteneklerini ortaya çıkaracaklarını ve para kazanmalarını sağlayacaklarını söyledi

Kadın Dostu Kentler Hibe Programına Üretime Engel Yok adlı proje ile başvurduklarını kaydeden Samsun Engelli Kadınlar Derneği Başkanı Selma Gündoğdu, engelli kadınlara iş imkanı sağlayacaklarını vurguladı. Gündoğdu, Kadınlarımız engelli olmalarına rağmen oldukça yetenekliler dedi.

HEYECANLA BEKLİYORUZ
Kadın projelerinin çok önemli olduğunu belirten Gündoğdu, Kadın Dostu Kentler Hibe Programına Üretime Engel Yok adlı proje ile başvurduk. Proje kapsamında, 10 engelli kadınımıza 6 ay sürecek yatak odası tekstili hazırlama kursu verilecek. Kadınlar bu kurs ile pike takımı, mefruşat yapmayı öğrenecek. Kursun ardından belge alacak üyelerimize, iş imkanı sağlanacak. Amacımız, engelli de olsa yetenekli olan kadınlarımızın becerileri ortaya çıkartmak ve para kazanmalarını sağlamak. Bu proje ile güzel ürünler çıkartacağımıza inanıyorum. Büyük bir heyecanla projemizin geçmesini bekliyoruz diye konuştu.